unia instagram facebook
polski angielski

Wędkarz doskonały

Nakładem naszej Drukarni, ukazał się pierwszy polski przekład książki

Izaaka Waltona „Wędkarz doskonały”.

Jest to, zaraz po Biblii, najczęściej wydawana publikacja na świecie. Od czasu pierwszej edycji w 1653 r. została już wydana ponad 500 razy. Mimo upływu ponad 360 lat, Wędkarz doskonały ciągle pozostaje aktualny w swoim przekazie filozoficznym i kulturowym, dzięki czemu niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Zawiera on kwintesencję wędkarstwa, czyli bliskiego kontaktu z naturą, poznania i szanowania jej, umiejętnego i racjonalnego korzystania z jej darów, a także opierania sukcesu w wędkarstwie na rozmyślnym stosowaniu przynęt, wynikającym z obserwacji ryb, ich zachowania, a także zachowania ich ofiar. Wędkarstwo cechuje spokój, cisza i harmonia z naturą, które razem sprzyjają kontemplacji, a także odpoczynkowi, zarówno ciała, jak i duszy. Walton doskonale opisuje urok życia wiejskiego i przenosi czytelnika w krainę pełną kwiatów, poezji, pieśni i spokoju, odwołując się do jego wyobraźni i uczuć. Książka sprzyjała silnemu wzrostowi wędkarstwa w Wielkiej Brytanii i w wielu innych krajach zachodnich od końca XVIII w., gdzie wędkarstwo, w szczególności na sztuczną muszkę, wręcz stało się symbolem rozrywki nie tylko osób wykształconych, ale nawet najwyższych sfer.

„Brawo! Wierzę, iż wcale niemałe grono czytelników ucieszy książka siedemnastowiecznego wędkarza i erudyty przekazująca sugestywnie radość rozumnego obcowania z przyrodą i pokornego korzystania z jej darów.”
prof. dr hab. Krzysztof Goryczko


„Osoba podejmująca się tłumaczenia wędkarskiej „biblii” Isaaka Waltona The Compleat Angler jest albo szaleńcem, albo też doskonale zorientowaną w historii wędkarstwa, w wyszukanych metodach połowu ryb oraz wielkim miłośnikiem przyrody. Taką osobą jest Pan Doktor Stanisław Cios, który w naszym wędkarskim światku spełnia te warunki – to nasz Mucharz Doskonały, „Szperacz” w historii wędkarstwa, Redaktor i Wydawca, świetny uczony i wielka indywidualność.”
prof. dr hab. Andrzej Witkowski

 
„Można zazdrościć Brytyjczykom, że mieli taką „biblię”, czyli Stary Testament Waltona i Nowy Testament Cottona, która pozwoliła im uchronić przed zagładą całe bogactwo zasobów naturalnych.”
dr Józef Jeleński


„Książka przesycona jest duchem niewinności i prostoty serca. Prawda i mądrość opowieści zapadają w pamięć. To nie rozrywka , ale sycąca lektura.”
Tom HodgkinsonJest to pierwsze polskie wydanie w nakładzie 500 numerowanych egzemplarzy.

Wydrukowano na wędkarz doskonały 1ekskluzywnym satynowanym papierze w przyjemnym dla oka odcieniu kości słoniowej, nadając książce szlachetny i wyjątkowy charakter. Książkę oprawiono w skórę ekologiczną w kolorze zieleni angielskiej tłoczoną i złoconą z obszyciami.Wydawca: Drukarnia Akapit sp. z o. o., Lublin

Zamówienia i sprzedaż wysyłkowa: sekretariat@drukarniaakapit.pl

Cena książki: 350,00 zł

Koszt przesyłki kurierskiej: 17,00zł
Drukarnia Akapit Sp. z o.o.
ul. Węglowa 3, 20-481 Lublin
tel.: +48 81 749 00 62
sekretariat@drukarniaakapit.pl